środa, 22 maja 2013

Ombre hybrydowe krok po kroku

Dzisiaj mały tutorial jak krok po kroku zrobić ombre hybrydą z 3-ech kolorów. Pokażę dwie różne techniki.

I SPOSÓB - za pomocą gąbeczki - najlepiej jeśli jest to gąbeczka o bardzo drobnych "oczkach", idealnie nadają się do tego celu gąbeczki do makijażu.

1. Standardowo przygotowujemy płytkę paznokcia, nakładamy bazę, utwardzamy i malujemy cały paznokieć na najjaśniejszy kolor, a następnie ponownie utwardzamy w lampie UV.


 2. Dajemy kropelkę ciemniejszego koloru na kawałek folii (można użyć wszystkiego innego w co nie wsiąknie nam hybryda).


3. Zamaczamy naszą gąbeczkę i przykładamy do paznokcia zaczynając od wolnego brzegu - nakładamy kolor do 2/3 długości paznokcia. 4. Utwardzamy i w razie potrzeby robimy identycznie z kolejną warstwą tego samego koloru.
5. Tak samo robimy jeszcze z o ton ciemniejszym kolorem tylko nakładamy go już do 1/3 długości paznokcia. By uzyskać ładniejsze przejście to można "pociapać" jeszcze jaśniejszą hybrydą od strony skórek. Granicę przejścia jednego koloru w drugi najlepiej rozetrzeć przed utwardzeniem suchym kawałkiem gąbeczki.

6. Na koniec nakładamy nabłyszczacz, utwardzamy, przemywamy i gotowe. 


II SPOSÓB - oprócz hybryd potrzebny będzie tylko pędzelek typu "wachlarz".

1. Powtarzamy czynności z pkt 1 z I-ej metody.
2. Malujemy 3 poziome paski wszystkimi kolorami zostawiając kilka milimetrów odstępu między paskami hybrydy.3. Bierzemy do ręki pędzelek i trzymając go prostopadle do paznokcia cieniujemy kolory przesuwając pędzelek od prawej do lewej i odwrotnie.
4. Nakładamy nabłyszczacz i utwardzamy. 

Jeśli zabrudzimy skórki hybrydą to można je delikatnie przemyć wacikiem lub patyczkiem nasączonym cleanerem. Można na koniec dodać na ombre pyłek brokatowy i ponownie utwardzić całość w lampie. Efekt końcowy (po lewej cieniowanie pędzelkiem, po prawej gąbeczką z pyłkiem):
5 komentarzy:

 1. A ja się zawsze zastanawiałam jak robi się hybrydowe ombre :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też :) I okazało się, że tak samo jak zwykłym lakierem :D tyle główkowania a okazało się banalne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy metodą żelową też da rade takie ombre zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za pomoc! Jeszcze dziś wypróbuję :) Znalazłam piękne zdobienie ale nie wiedziałam jak zrobic je hybrydą, teraz już wiem i niezmiernie mnie to cieszy :) Oby tylko mi sie udało ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. żele nie mają tej częstotliwośći kolorów:( nie wychodzi to zbyt ładnie...

  OdpowiedzUsuń